Side Antik Kenti

Adımınızı attığınız ilk andan itibaren kendinizi insanlık tarihinin en eski dönemlerine yolculuğa çıkmış gibi hissedeceğiniz Side Antik Kenti; Lidyalılardan Perslere, Büyük İskenderden, Helen krallıklarına ve Romalılara kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Side’ nin tarihi M.Ö. VII. Yüzyıla kadar dayanmakta olup, Yunan, Roma, Bizans dönemlerinin yapısal özelliklerini gözler önüne sermektedir.

Özellikle tarihin içinde yaşamak istiyorsanız Side tam size göre! Tarihi Tiyatrosu, hemen kumsalın yanında uzanan tarihi kalıntıları, Apollon Tapınağı, Büyük İhtişamlı Kent KapısıHamamlarıAgorasıEski Evleri ve müzesi ile size tarihi en ince ayrıntılarına kadar yaşatacaktır.
Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan antik kent; tarihi kalıntılarla dolu denizi ve altın gibi plajları ile tarih ve doğayı bir arada sunmaktadır. Ayrıca bölgedeki kalıntı ve batıklara dalış yapma şansına sahip olacak, yeryüzündeki en eşsiz gün batımına tanıklık edeceksiniz. Apollon Tapınağı’nın hemen üzerinden batan Akdeniz güneşi özellikle fotoğraf tutkunlarına görsel bir şölen sunacaktır.
Baia Lara Hotel’ mesafesi: 80 km.