Müzeler

Antalya tarihi açıdan çok zengin olduğu için sayısız muhteşem müzeye sahiptir. Özellikle Antalya Arkeoloji müzesi Türkiye’deki en iyi müzelerden biridir. Bu müzeyi ve diğer müzeleri ziyaret ettiğinizde adım adım tarihte geri giderek muhteşem korunmuş eserlerin şaşırtıcı güzellikleriyle büyüleneceksiniz.
Antalya Müzesi, bugün 30.000 metre kareyi kaplayan bir alanda 14 sergi salonu ile heykel ve değişik eserlerin sergilendiği açık hava galerileri ve bahçeden oluşmaktadır. Antalya Bölgesinin sınırları içerisinde yer alan üç antik kültür bölgesi Lykia, Pamphylia ve Pisidia'nın önemli bir bölümü Antalya Müzesi'nin sorumluluk alanını oluşturur.
 
Atatürk Evi Müzesi Cumhuriyetin ilk yıllarında Valiliğe ait olan ve Antalya'yı ziyaretlerinde Atatürk'e tahsis edilmiş olan köşk, Atatürk'ün Antalya'ya gelişleri ile ilgili gazete kupürleri ve resimlerin yer aldığı resim sergisi, Barkovizyon odası, büro ile girişteki holde yemek odası, yatak odası, iki adet çalışma odası ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan günümüze kadar basılan madeni ve kağıt paralar ile pullar ve hatıra paraların sergilendiği ayrı bir bölüm daha yer almaktadır.
Anıtkabir komutanlığından getirilen Atatürk'ün şahsi eşyalarının sergilendiği Müze Odası Müze'nin en önemli bölümlerindendir.
Bir diğer müze ise Kaleiçi’nde eski Osmanlı balıkçı evinde Suna İnan Kıraç müzesi de görülmeye değer bir başka müzelerden biridir. Bu müzede Kaleiçi’nde yaşayan yerli halkın günlük hayatında kullandığı Anadolu kültürünü çok güzel anlatan eserler sergilenmektedir.
Baia Lara Hotel’ e mesafesi: 24km