Düden Şelalesi

Lara plajlarına 20 km mesafedeki harika Düden Şelalesi’ ne toplu taşıma ya da kiralık araç ile rahat ulaşım imkanı bulunmaktadır. Toros Dağlarından doğan ve 15 metre yükseklikten dökülen Düden’e giriş ücretlidir. Şelalenin etrafı zengin bitki örtüsüyle göz doldururken insanların buradan daha fazla keyif alabilmeleri için birçok piknik alanına da sahiptir. Ücretsiz masalarda, yanınızda getirdiğiniz yiyecekleri keyifli manzara eşliğinde, doğanın ve suyun sesini dinleyerek mini bir piknik yapabilirsiniz. Kalabalıkla karşılaşmamak için hafta sonu yerine hafta içi ziyaret etmek sizin için çok daha keyifli bir opsiyon olabilir. Merdivenli yolları ile insanların buradan daha fazla keyif alabilmeleri ve nehir boyunca gezinti yapabilmeleri için yürüyüş yolları mevcuttur.

Düden şelalesinin yüksekten dökülen suyunun arkasına da geçiş mümkündür. Burda çok geniş bir mağara vardır ve bu mağaradan şelaleyi farklı açıdan görmek inanılmaz büyüleyici bir deneyim olacaktır. Türkiye’de Düden’den başka hiçbir şelalenin arkasından gürültüyle akan suyu izleme imkanı yoktur. 40 metre uzunluğundaki bu mağaraya giderseniz dilek kuyusunda dilek tutmayı da unutmayın. 

Düden, 10 km boyunca Antalya’ nın yer altından akarak, büyüleyici bir görsel şölen sunarak Lara’dan Akdenize dökülmektedir. Bu nokta Baia Lara Hotel’ e sadece 10 km mesafededir.